Raychem
 

Ochrana okapů před hromaděním sněhu a ledu 12-letá záruka

Ochrana okapů před mrazem FroStop Black GM

ochrana-okapu.jpg, 10kB

Tání a opětovné tuhnutí ledu může poškodit střechy a okapy. Těžké rampouchy pak mohou při pádu ze střechy způsobit poranění. Samoregulační systém na rozpouštění sněhu Raychem udržuje proudění vody v okapech a okapních rourách a tím tato nebezpečí minimalizuje.

Samoregulační topný systém se jednoduše montuje, je flexibilní a dá se přirovnat ke stavebnici. Montážní časy se nám tak podařilo snížit až na polovinu. Systém FroStop Black je oblíben také pro svou výjimečnou spolehlivost a bezpečnost. Naše kabely se nemohou přehrát ani při překřížení. Požár je tedy vyloučen. FroStop Black je navržen tak, aby zahříval jen tam a tehdy, kde je to skutečně zapotřebí. S použitím kompatibilních termostatů Raychem lze dosáhnou úspory energie až 80 %. Všechny tyto vlastnosti ocení jistě koncoví uživatelé i montážní firmy.

Systém FroStop

Komplexní samoregulační systém s elektrickým topným kabelem FroStop Black (28 W/m ve sněhu/ledu, 18 W/m na vzduchu při 0°C) představuje v zimních podmínkách spolehlivou ochranu před poškozením ledem a sněhem.

Umožňuje hladký odtok vody a tajícího sněhu a ledu. Zároveň zamezuje vzniku nebezpečných ledových rampouchů a převisů. Chrání střešní krytiny, okapy a odtokové trubky před shromažďováním sněhu a působením zamrzající vody.

Jednoduchý

Se systémem FroStop je projektování jednoduchou záležitostí. Kabel FroStop se umísťuje přímo a rovně na potrubí, pod izolaci, nebo rovně do okapového žlabu.

Spolehlivý

Kabely FroStop jsou velice spolehlivé a bezpečné. Tyto samoregulační kabely zabraňují přehřátí - i když jsou překřížené.

Flexibilní

Kabel FroStop lze snadno zkrátit na požadovanou délku. Zbytek kabelu můžete použít pro další montáž.

Dostupný

Balení FroStop dostanete u svého velkoprodejce elektromateriálu. Součásti, jako jsou termostaty, svorkové skříňky a svorky, tepelně smršťovací spoje, koncové těsnicí soupravy atd. jsou všechny k dispozici také samostatně.

fro1.jpg, 39kB Ochrana trubek na studenou vodu, odtoků a skrápěcích systémů proti mrazu.
fro2.jpg, 34kB Odmrazování střech, okapů a svislých svodů deštové vody.

graf_frost.jpg, 8,3kB

Samoregulační efekt poskytuje úsporu energie

  1. Topný kabel ve sněhu při vysokém výkonu
  2. Sníh taje a odtéká pryč topný kabel v suchém vzduchu na poloviční výkon
  3. Pak se topný kabel samo reguluje v suchém vzduchu

Samoregulační efekt šetří energii, přizpůsobuje se měnícím se podmínkám na jedné střeše.


Chytrý systém ochrany okapů od Raychem

Samoregulační kabel

Šetří energii: přizpůsobuje svůj tepelný výkon
Praktický: lze upravit jeho délku, možnost těsného umístění pro všechny typy střech

Spojovací systém

Jednoduchý & Rychlý
Mechanické a elektrické spojení

Zařízení

Další úspora energie
Jednoduché nastavení a obsluha
Předem definované programy
Jasné vizuální rozhraní

Instalace

Změřte délku okapů, svodů a odtokových cest na objektu. Důležité je nic nevynechat. Pokud budete vyhřívat pouze tu část okapového systému, která zamrzá, problém se přenese tam, kde byl kabel vynechán.
Na základě měření si připravte patřičné množství materiálu: samoregulační topný kabel FroStop Black — počítejte 1 m topného kabelu na 1 m žlabu/ svodu, připojovací a ukončovací sady, fixačrif ma-teriál GM-RAKE, řídicí jednotku Raychem EMDR-10 s čidly teploty a vlhkosti. Vlhkost snímá speciální samoregulační kabel — 0,5 m, umístěný souběžně se samoregulačním topným kabelem přímo ve žlabu.

Naspojkujte připojovací (viz první obrázek) a ukončovací sadu na oba konce samoregulačního topného kabelu. Provedete jednoduše přímo na stavbě pomoc( horkovzdušné pistole a drobného nářadí. V případě, že je střecha větší nebo členitější, lze instalaci napojovací a ukončovací sady nechat až na konec instalace, po nainstalování kabelu do odtokových cest a jeho zkrácení podle rozměrů žlabů a svodů. To je výhoda samoregulačního systému Raychem— vše lze přizpůsobit podmínkám na stavbě.

Topné kabely položit na dno žlabu a spustíte do svislé části odtokových cest. Pro jejich fixaci použijte fixačnI prvek Raychem GM-RAKE z nerezové oceli, jak na vstup topného kabelu do žlabu, tak i na spuštění topného kabelu do svodu, kde fixačnI prvek GR-RAKE chrání topný kabel před mechanickým poškozením o vstup do svodu a navíc slouží jako jediná fixace topného kabelu ve svodu do maximální délky svodu 16-18 m. Díky robustní konstrukci kabelu není nutná jiná fixace ve svodu.

Pro uchycení topných kabelů ve žlabech použijte stejný fixačnI prvek. Natvarujte ho dle poloměru žlabu a tím zároveň uchytíte kabel tak, aby bezpečně držel ve žlabu. U výtoku svodové trubky vytvořte smyčku a konec topného kabelu zastrčte zpět do svodu. V případě, že máte na konci svodu čisticí prvek - gajgr, protáhněte topný kabel gajgrem a sveďte kabel do jímky cca 70 cm tak, aby ani tam nehrozilo zamrznutí.

Řídicí jednotka Raychem EMDR-10 s čidly vlhkosti a teploty zajistí 80% úspory energie v porovnání s regulaci pouze se snímáním teploty. Systém se spouští, když mrzne a v odtokových cestách se vyskytuje vlhkost. V případě mrazů pod -10 °C se řídicí jednotka nezapne, protože nehrozí zamrznutí.Naši partneri


 

Vyhledávání

Výrobce

PENTAIR Certified PRO

Novinky

30.8.2017

Snadné ovládání mobilem přes WIFI

SENZ-WIFI termostat pro snadné ovládání mobilem

více o novince

30.8.2017

Jistota ochrany potrubí před mrazem pomocí "nehořlavých" kabelů

XL-trace s "nulovým" vývinem kouře při požáru

více o novince

10.5.2016

Green Leaf termostat do kulaté krabice

Vás Green Leaf termostat do kulaté krabice s novým krytím IP 21

více o novince

28.9.2015

Raychem se přípravuje na zimu - využijte akce na potrubi

Připravte se na zimu s akcí Raychem - potrubí Vám již nezamrzne.

více o novince

28.9.2015

Raychem se přípravuje na zimu - využijte akce na okapy

Připravte se na zimu s akcí Raychem - okap a střecha Vám již nezamrzne.

více o novince

4.8.2015

Nový termostat NRG-DM - obj. číslo 1244-015152

Termostat NRG-DM, který nahrazuje termostat NRG-Temp, Vás určitě zaujme

více o novince

4.8.2015

Modul Certified PRO na ochranu potrubí před mrazem

Připravili jsme pro Vás nový vzdělávací modul na ochranu potrubí před mrazem.

více o novince

5.5.2014

Jedinečná akce na "inteligentní" kabel

Speciální cena na termostat Green leaf

více o novince

1.1.2014

Prodloužení záruky zdarma!

Akce - zaregistrujte si záruku

více o novince

Archiv novinek